یکشنبه , ۵ فروردین ۱۳۹۷
خانه / اخبار / رشد ۱۸ درصدی صدور پروانه ساختمانی در تهران

رشد ۱۸ درصدی صدور پروانه ساختمانی در تهران

در نیمه اول سال ۹۶ شاهد رشد ۱۷٫۹ درصدی میزان صدور پروانه ساختمان در تهران بوده ایم.

میزان صدور پروانه ساختمان در تهران

تعداد ۴۹۰۴ پروانه احداث ساختمان توسط شهرداری‌ تهران در نیمه اول سال ١٣٩۶ صادر شده که نسبت به نیمه اول سال گذشته حدود ۱۷.۹ درصد افزایش داشته است.

به نقل از مرکز آمار ایران، در نیمه اول سال ١٣٩۶، تعداد ۳۳۷۰۳ واحد مسکونی در پروانه های صادر شده برای احداث ساختمان از سوی شهرداری‌ تهران، پیش‌‌بینی شده است که نسبت به نیمه اول سال گذشته حدود ۲٫۸ درصد افزایش داشته است.‏ متوسط تعداد واحد مسکونی برای هر یک از این پروانه ها ۶٫۹ واحد بوده است.

بررسی نتایج طرح گرد‌آوری اطلاعات پروانه های ساختمانی صادر شده توسط شهرداری های کشور در نیمه اول سال ١٣٩۶ نشان می دهد:

الف) میزان صدور پروانه ساختمان تهران

در نیمه اول سال ١٣٩۶، تعداد ۳۳۷۰۳ واحد مسکونی در پروانه های صادرشده برای احداث ساختمان از سوی شهرداری‌ تهران، پیش بینی شده است که نسبت به نیمه اول سال گذشته حدود ۲٫۸ درصد افزایش داشته است.‏ متوسط تعداد واحد مسکونی برای هر یک از این پروانه ها ۶٫۹ واحد بوده است.

تعداد ۴۹۰۴ پروانه احداث ساختمان توسط شهرداری‌ تهران در نیمه اول سال ١٣٩۶ صادرشده است که نسبت به نیمه اول سال گذشته حدود ۱۷٫۹ درصد افزایش داشته است.

مجموع مساحت زیربنا در پروانه های احداث ساختمان‌ صادر شده از سوی شهرداری‌ تهران در نیمه اول سال ١٣٩۶ بالغ ‌بر ۶۲۱۴۰ هزار متر مربع بوده است که نسبت به نیمه اول سال گذشته حدود ۱۲٫۹ درصد کاهش داشته است. متوسط مساحت زیربنای این دسته از پروانه ها در دوره مورد بررسی حدود ١٢۶٧ متر مربع بوده است.

ب) میزان صدور پروانه ساختمان کل نقاط شهری کشور

در نیمه اول سال ١٣٩۶، تعداد ۱۶۲۹۰۹ واحد مسکونی در پروانه های صادر شده برای احداث ساختمان از سوی شهرداری های کشور پیش بینی شده است که نسبت به نیمه اول سال گذشته حدود ۱٫۳ درصد افزایش داشته است.‏ متوسط تعداد واحد مسکونی در هر پروانه احداث ساختمان ۲٫۷ واحد بوده است‌.

تعداد ۶۰۰۴۳ پروانه احداث ساختمان توسط شهرداری های کشور در نیمه اول سال ١٣٩۶ صادر شده است که نسبت به نیمه اول سال گذشته حدود ۴٫۶ درصد افزایش داشته است.

مجموع مساحت زیربنا در پروانه های صادر شده برای احداث ساختمان‌ در نیمه اول سال ١٣٩۶ حدود ۲۹۹۷۴۵٫۵ هزار متر مربع بوده است که نسبت به نیمه اول سال گذشته حدود ۰٫۱ درصد افزایش داشته است. متوسط مساحت زیربنا در این پروانه ها ۴۹۹ متر مربع بوده است.

پروانه ساختمان

( سایت شهرداری ۳۳ – اخبار صنعت ساختمان )

دفتر ماده 33 خدمات شهرداری شیراز
کانال تلگرام شهرداری 33
صفحه اینستاگرام شهرداری 33
آدرس دفتر: ابتدای بلوار قدوسی شرقی از سمت زرهی، روبروی درب تیپ 37 زرهی، جنب آموزشگاه کنکور برترآدرس دفاتر ماده 33 شیراز

موارد جالب

هوشمندسازی ترافیک شیراز

شهردار شیراز از طرح هوشمندسازی ترافیک شیراز خبر داد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *