سه شنبه , ۱ خرداد ۱۳۹۷
خانه / اخبار / مهندس حیدر اسکندرپور به عنوان شهردار شیراز انتخاب شد

مهندس حیدر اسکندرپور به عنوان شهردار شیراز انتخاب شد

در دوازدهمین جلسه شورای اسلامی شهر شیراز مهندس حیدر اسکندرپور با ۱۳ رأی قاطع اعضای شورای پنجم به عنوان شهردار جدید شیراز انتخاب شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، حیدر اسکندرپور، محمد‌رضا حسن‌پور، سید احمد موسوی و نادر طیبی چهار گزینه نهایی شورا برای سمت شهردار بود که در جلسه علنی روز یکشنبه ۱۶ مهرماه، مهندس حیدر اسکندرپور با رأی موافق ۱۳ عضو شورا برای این سمت انتخاب شد.

پیش از این مهندس عبدالحمید معافیان با رأی قاطع و بدون مخالف اعضای شورای پنجم به عنوان شهردار شیراز انتخاب شده بود که به دلیل بازنشستگی از سوی وزارت کشور تائید نشد.

در این جلسه، رییس شورای اسلامی شهر شیراز گفت: شورای پنجم با در نظر گرفتن تمام جوانب و امور در فضایی کاملاً دموکراتیک از بین ۲۶ گزینه، عبدالحمید معافیان را به اتفاق آرا به عنوان شهردار کلانشهر شیراز انتخاب کرد که با استناد به نامه ارسالی وزارت کشور مبنی بر قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان، این انتخاب به مرحله ابلاغ حکم رسمی نرسید.

سید احمدرضا دستغیب ضمن اشاره به گذشت ۵۰ روز از زمان قانونی اداره شهرداری توسط سرپرست و ضرورت ایجاد شرایط ثابت و مشخص برای مجموعه بزرگ شهرداری و اداره شهر، اظهار داشت: از میان چهارگزینه نهایی، مهندس حیدر اسکندرپور با رأی قاطع ۱۳ نفر عضو، به عنوان شهردار منتخب شورای شهر شیراز به وزارت کشور معرفی شد.

سوابق شهردار جدید شیراز

مهندس حیدر اسکندرپور پیش تر دارای مسئولیت های زیر بوده اند:

  • فرماندار شیراز
  • مشاور استاندار فارس
  • معاون سازمان ثبت احوال کشور
  • شهردار شهر کازرون
  • شهردار شهر بوشهر

 

شهردار جدید شیراز

(سایت دفتر ماده ۳۳ خدمات شهرداری شیراز – مهندس محمدرضا میرزائی)

دفتر ماده 33 خدمات شهرداری شیراز
کانال تلگرام دفاتر ماده 33
صفحه اینستاگرام دفاتر ماده 33
آدرس دفتر: بلوار قدوسی شرقی، حدفاصل بلوار زرهی و کوچه 1 قدوسی، جنب آموزشگاه کنکور برترآدرس دفاتر پیشخوان شهرداری

موارد جالب

برج سازی روی گسل تهران

ساختمان سازی بایستی به مهندسین واجد صلاحیت سپرده شود