پنج شنبه , ۳۰ فروردین ۱۳۹۷
خانه / اخبار / شهردار شیراز مهم ترین خواسته خود را تحقق شهرداری الکترونیک شیراز دانست.

شهردار شیراز مهم ترین خواسته خود را تحقق شهرداری الکترونیک شیراز دانست.

مهندس اسکندرپور در دیدار با وزیر ارتباطات گفت مهم ترین خواسته من تحقق شهرداری الکترونیک شیراز است.

مهندس اسکندرپور در دیدار با مهندس آذری جهرمی، تحقق «شهرداری چابک، شفاف و پاسخگو» را منوط به توسعه شهرداری الکترونیک دانست گفت: یکی از برنامه های شهرداری، هوشمند سازی شیراز می باشد که در این راستا پیگیر تشکیل ستاد هوشمند سازی شهر شیراز با همکاری دانشگاه شیراز هستیم.

اعتبارات مناسبی جهت تحقق شهرداری الکترونیک شیراز در نظر گرفته ایم

شهردار شیراز با بیان اینکه شهرداری اعتبارات مناسبی برای توسعه شهر هوشمند در نظر گرفته است، عنوان کرد: شهرداری شیراز اولین شهرداری کشور بوده است که موضوع ایجاد زیرساخت های شهر هوشمند یعنی همان شهرداری الکترونیک را پیگیری کرد اما این طرح به دلایلی در میانه راه متوقف شد. در هر حال تحقق شهرداری الکترونیک یکی از جدی ترین خواسته های من به عنوان شهردار برای این شهر است.

وی خطاب به مهندس آذری جهرمی افزود: تقاضای من از شما به عنوان وزیر ارتباطات و فردی که دغدغه هوشمند سازی امور را دارد این است که هم از نظر زیرساخت و هم تأمین نیروی انسانی متخصص ما را یاری کنید.

مهندس اسکندرپور با اشاره به اقدامات شهرداری شیراز برای توسعه شبکه فیبر نوری خاطر نشان کرد: در حال حاضر از نظر زیرساخت، شهرداری شیراز طی قراردادهای جداگانه ای اجرای ۱۶۰ کیلومتر فیبر نوری را به شرکت ایرانسل و ۳۰۰ کیلومتر را به شرکت شاتل محول کرده است.

جهت تحقق شهرداری الکترونیک شیراز به شکل مناسب بایستی سند توسعه شهر هوشمند شیراز تدوین شود

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز در این جلسه با تبیین اهمیت توسعه شهر هوشمند گفت: فرآیند هوشمند سازی شهر باید همراه با استراتژی، هدف گذاری و تعیین شاخص باشد. در این راستا ضروری است که سند توسعه شهر هوشمند شیراز تدوین شود.

مهندس آذری جهرمی افزود: برای تدوین سند توسعه شهر هوشمند شیراز، شهرداری این شهر می تواند از دستاوردهای شهرداری تهران استفاده کند و مطالعه ای واحد انجام شود. با استفاده از این سند می توان چارچوب و چگونگی ایجاد شکل گیری شهرداری الکترونیک و چشم انداز را تبیین کرد.

وی با بیان اینکه شهر هوشمند می تواند زمینه ساز ایجاد کسب و کار در شرکت های نوپای دانش بنیان باشد، اظهار داشت: پس از تدوین سند استراتژی توسعه شهر هوشمند شیراز، باید به دنبال جذب سرمایه گذار برای پروژه ها بود. وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در این مسیر می تواند با معرفی موقعیت های سرمایه گذاری به بخش خصوصی نظیر استارت آپ های استان فارس به پیاده سازی شهر هوشمند شیراز کمک کند.

بایستی از توان دانشگاه شیراز در راستای هوشمندسازی استفاده نمود

مهندس آذری جهرمی با اشاره به بازدید از مرکز شتاب دهی دانشگاه شیراز اظهار کرد: اکثر محصولات ارائه شده در این مرکز، با فعالیت های شهرداری نظیر پردازش تصویر و … مرتبط می باشد؛  به نظر می رسد می توان طی تفاهمی با دانشگاه شیراز و مرکز شتاب دهی با ایجاد فضای رقابتی از استارت آپ های حاضر در این مرکز استفاده کرد.

وی با اشاره به اینکه وضعیت شیراز از نظر توسعه فیبر نوری و پوشش موبایل مناسب نیست، عنوان کرد: بهبود وضعیت آنتن دهی و اتصال نقاط به یکدیگر پیش زمینه توسعه شهر هوشمند است چون برای اجرای شهر هوشمند نیاز به پوشش کامل شیراز از نظر شبکه موبایلی و فیبر نوری وجود دارد.

مهندس آذری جهرمی در انتها افزود: برای توسعه شهر هوشمند شیراز نیز از هیچ تلاشی فروگذار نخواهیم کرد. (پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز)

وزیر ارتباطات ایران

( سایت شهرداری ۳۳ – اخبار شیراز )

دفتر ماده 33 خدمات شهرداری شیراز
کانال تلگرام شهرداری 33
صفحه اینستاگرام شهرداری 33
آدرس دفتر: ابتدای بلوار قدوسی شرقی از سمت زرهی، روبروی درب تیپ 37 زرهی، جنب آموزشگاه کنکور برترآدرس دفاتر ماده 33 شیراز

موارد جالب

محاسبه عوارض شهرداری شیراز

دانلود مجموعه مصوبات محاسبه عوارض شهرداری شیراز (ویرایش اسفند ۹۶)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *