سه شنبه , ۱ خرداد ۱۳۹۷
خانه / اخبار / ساختمان سازی بایستی به مهندسین واجد صلاحیت سپرده شود

ساختمان سازی بایستی به مهندسین واجد صلاحیت سپرده شود

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران گفت بایستی ساخت و ساز توسط مهندسین واجد صلاحیت صورت پذیرد.

حسن قربانخانی با اشاره به این مطلب که باید به نیرو‌ها و منابع انسانی عضو سازمان های نظام مهندسی ساختمان توجه بیشتری شود و آن ها در امر ساخت و ساز دخیل گردند، گفت: حوادث اخیر تهران همچون وقوع زلزله نشان داد که مردم اعتماد و اطمینان لازم را به ساختمان هایی که هم اکنون در آن زندگی می کنند، ندارند که باید در این حوزه افراد واجد صلاحیت را دخالت داد و کار ساختمان سازی را به مهندسان واجد صلاحیت سپرد.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران امروز پنجم اسفندماه همزمان با روز مهندس در اولین جشنواره نشان تعالی HSE گفت: مهندسی و مهندسان در حال حاضر در رویارویی با پدیده‌های مختلف به خوبی فکر می‌کند، طراحی کرده و سپس به اجرا اقدام می‌کنند که در طی مسیر اجرا با آزمایش میزان ایمنی و امنیت را در ساخت و ساز تخمین می‌زنند.

در صورتی که ساخت و ساز توسط مهندسین واجد صلاحیت صورت پذیرد بسیاری از مشکلات ساختمان ها حل می شود

وی تصریح کرد: ما معتقدیم بسیاری از گره‌ها و مشکلاتی که در حوزه ساخت و ساز وجود دارد با مهندسی و مهندسان گشوده می‌شود.

قربانخانی ادامه داد: در حال حاضر حدود ۵۰۰ هزار نفر عضو سازمان‌های نظام مهندسی ساختمان هستند که از این تعداد ۱۲۰ هزار عضو در استان تهران عضویت دارند که منبع انسانی بسیار قابل توجهی برای رشد مهندسی کشور به شمار می‌روند.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور گفت: از سال ۷۴ تا ۹۰ حدود ۱۱ هزار و ۵۰۰ نفر مهندسان دارای پروانه اشتغال مهندسی در استان تهران اشتغال به کار داشتند که از سال ۹۰ تاکنون این رقم به بیش از ۶۰ هزار نفر رسیده است.

وی بیان کرد: بسیار جای تاسف است که با این میزان از منابع مهندسی هنوز هم در تهران و بیشتر شهر‌های کشور ساختمان‌هایی ساخته می‌شود که بیشتر آن‌ها توسط افراد فاقد صلاحیت صورت می‌گیرد. روز مهندس این پیام را برایمان دارد که باید به نیرو‌ها و منابع انسانی مهندسی توجه بیشتری شود و با دخیل کردن آن‌ها در امر ساخت و ساز مشکلات کنونی را برطرف کنیم.

مردم اطمینان لازم را به ساختمان هایی که هم اکنون در آن زندگی می‌کنند ندارند

قربانخانی یادآور شد: حوادث اخیر تهران همچون وقوع زلزله نشان داد که مردم اعتماد و اطمینان لازم را به ساختمان‌هایی که هم اکنون در آن زندگی می‌کنند ندارند که باید در این حوزه افراد واجد صلاحیت را دخالت داد و کار ساختمان سازی را به مهندسان واج صلاحیت سپرد.

وی تصریح کرد: تا زمانی که ساخت و ساز توسط مهندسین واجد صلاحیت صورت نگیرد ساختمان‌ها کیفیت لازم را نخواهند داشت.

رئیس سازمان نظام مهندسی استان تهران با اشاره به این مطلب که مدیریت شهرداری تهران تعامل مناسبی با نظام مهندسی ساختماتن دارد، گفت: تنها راه حلی که مشکلات ساخت و ساز را حل می‌کند ورود مهندسان به امر ساخت و ساز است. (پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی)

برج سازی روی گسل تهران

( سایت شهرداری ۳۳ – اخبار صنعت ساختمان )

دفتر ماده 33 خدمات شهرداری شیراز
کانال تلگرام دفاتر ماده 33
صفحه اینستاگرام دفاتر ماده 33
آدرس دفتر: بلوار قدوسی شرقی، حدفاصل بلوار زرهی و کوچه 1 قدوسی، جنب آموزشگاه کنکور برترآدرس دفاتر پیشخوان شهرداری

موارد جالب

هوشمندسازی ترافیک شیراز

شهردار شیراز از طرح هوشمندسازی ترافیک شیراز خبر داد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *