پنج شنبه , ۲ فروردین ۱۳۹۷
خانه / استخدام / جزئیات سهمیه های استخدامی در برخی از شرکت‌های وزارت نفت

جزئیات سهمیه های استخدامی در برخی از شرکت‌های وزارت نفت

سهمیه استخدامی وزارت نفت در شرکت های این وزارت مشخص شد.

به گزارش خبرنگار انرژی نیوز، در شرایط فعلی تمامی مجوزهای کتبی از سازمان امور اداری و استخدامی برای برگزاری آزمون استخدامی ۲۵۰۰ نفره وزارت نفت اخذ شده و آغاز فرآیند ثبت نام آزمون استخدامی نفت صرفا منتظر ابلاغ دستور وزیر نفت است.

در این بین از چند هفته گذشته تاکنون به صورت جدی مذاکراتی در بین شرکت‌ های مختلف اصلی و فرعی تابعه وزارت نفت برای جذب نیروی مورد نیاز خود از مسیر آزمون استخدامی وزارت نفت انجام گرفته و با توافق انجام شده سهمیه استخدامی وزارت نفت برای شرکت ها تعیین شده است.

جزئیات سهمیه استخدامی وزارت نفت در سال ۹۶

بر این اساس در بین شرکت‌های تابعه شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی بالاترین سهمیه برای جذب قبول شدگان آزمون استخدامی وزارت نفت به شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران اختصاص یافته است.

هم اکنون شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت با کمبود و کسری نیروی انسانی در مناطق عملیاتی خود دست و پنجه نرم می‌کند به طوری که در اکثر مناطق عملیاتی شامل مراکز انتقال نفت به جای سه شیفت، کارکنان باید در دوشیفت فعالیت کنند.

شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران از مجموع کل قبول شدگان آزمون استخدامی وزارت نفت در مرحله اول خواستار جذب ۳۵۰ نفر نیروی تازه نفس شده که گفته شده با این پیشنهاد موافقت شده است.

از سوی دیگر یکی از دلایل توقف انتقال نیرو از شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران هم به دلیل کسری نیرو بوده به طوری‌که به دلیل بازنشستگی کارکنان قدیمی امکان انتقال نیروهای فعال در این شرکت به سایر شرکت‌های تابعه پالایش و پخش و وزارت نفت تا اطلاع ثانوی ممنوع شده است.

بحران نیرو در شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران

«علیرضا صادق آبادی» معاون وزیر نفت هم هفته گذشته در بازدید از شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران درباره بحران کمبود نیرو ناشی از بازنشستگی کارکنان در این مجموعه نفتی قول مساعد و اخذ مجوزهای بیشتر تامین نیرو داده است.

در بین شرکت‌های تابعه شرکت ملی گاز هم بالاترین جذب از محل برگزاری آزمون استخدامی وزارت نفت به مجتمع گازی پارس جنوبی اختصاص یافته و با توجه به بهره‌برداری پنج فاز جدید پارس جنوبی در بهار امسال و بهره برداری کامل از پنج فاز دیگر تا پایان سال ۱۳۹۷ قرار است از مجموع کل قبول شدگان آزمون استخدامی ۵۰۰ نفر در پالایشگاه‌های پارس جنوبی مشغول به کار شوند.

«محمد رضایی بابایی» مدیر توسعه منابع انسانی مجتمع گاز پارس جنوبی هم تاکید کرده است: به‌زودی با برگزاری آزمون توسط وزارت نفت بیش از ۵۰۰ نفر جذب پالایشگاه‌های پارس جنوبی می‌شوند.

در بین شرکت‌های تابعه شرکت ملی نفت ایران هم بیشترین متقاضی جذب در شرکت نفت فلات قاره و به ویژه تاسیسات بهره برداری نفت و گاز جزایر و سکوهای دریایی است.

طرح ارتقای گرید و جایگاه سازمانی کارکنان

از سوی دیگر همزمان با اقدام برای جذب نیرو از مسیر آزمون استخدامی در فلات قاره به صورت همزمان طرح دیگری برای ارتقای گرید و جایگاه سازمانی کارکنان پیش بینی شده تا با افزایش سطح حقوق و مزایا ریزش نیرو در سطح مناطق عملیاتی فلات قاره به حداقل برسد.

در این بین شرکت ملی صنایع پتروشیمی در بین چهار شرکت اصلی تابعه وزارت نفت کمترین میزان جذب از مسیر آزمون استخدامی را دارد و«عباس آقاهادی» مدیر توسعه منابع انسانی شرکت ملی صنایع پتروشیمی اخیرا در گفتگو با انرژی نیوز سهمیه تعیین شده آزمون استخدامی برای شرکت ملی صنایع پتروشیمی را ۱۱۷ نفر اعلام کرده است.

به گزارش انرژی نیوز، در صورت برگزاری آزمون استخدامی برای کارکنان شاغل در صنعت نفت سهمیه یک‌هزار و ۵۰ نفر، فارغ التحصیلان دانشگاهی سهمیه یک‌هزار و ۲۵۰ نفر و مابقی سهمیه به فارغ التحصیلان گروه الف دانشگاه صنعت نفت اختصاص یافته است.

 

دانلود دفترچه آزمون شرکت نفت سال ۹۶

استخدام شرکت نفت

(سایت شهرداری ۳۳ – آگهی آزمون های استخدامی)

دفتر ماده 33 خدمات شهرداری شیراز
کانال تلگرام شهرداری 33
صفحه اینستاگرام شهرداری 33
آدرس دفتر: ابتدای بلوار قدوسی شرقی از سمت زرهی، روبروی درب تیپ 37 زرهی، جنب آموزشگاه کنکور برترآدرس دفاتر ماده 33 شیراز

موارد جالب

استخدام آموزش و پرورش 96

برگزاری آزمون استخدامی آموزش و پرورش در بهمن ماه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *