جمعه , ۳۱ فروردین ۱۳۹۷
خانه / اخبار / مطالبات پیمانکاران شهرداری شیراز در حال پرداخت است

مطالبات پیمانکاران شهرداری شیراز در حال پرداخت است

معاون مالی و اقتصادی شهرداری شیراز از پرداخت مطالبات پیمانکاران شهرداری شیراز خبر داد.

محمد حسن اسدی اعلام کرد: از آنجایی که هم اکنون سیاست اعضا شورای اسلامی شهر شیراز حمایت از مجموعه شهرداری شیراز برای اتمام پروژه‌های نیمه تمام است، اتمام پروژه ها به عنوان یک اولویت مهم در دستور کار قرار دارد و براساس برنامه زمان بندی شده پروژه ها افتتاح و در اختیار شهروندان قرار خواهد گرفت.

وی افزود: رکود، عدم پرداخت سهم شهرداری از مالیات بر ارزش افزوده، ناتوانی بانک ها و عدم تعهد برخی دستگاه ها در پرداخت تعهدات مالی خود به شهرداری باعث تأخیر در پرداخت ها به پیمانکاران شده است.

وی با اشاره به طلب پیمانکاران از شهرداری شیراز، افزود: در حال حاضر بدهی پیمانکاران بیش از ۳۸۰ میلیارد تومان تخمین زده شده که این مبلغ مربوط بدهی پیمانکارانی است که پروژه هایی  کلان در دست اقدام دارند که بخشی از این بدهی ها در حال پرداخت است.

قرار است پرداخت مطالبات پیمانکاران شهرداری شیراز در کمترین زمان انجام شود

معاون شهردار شیراز با اشاره به برنامه های مدیریت شهری در خصوص پرداخت مطالبات پیمانکاران که در کمترین زمان قرار است انجام شود، می افزاید: سهم عمده ای از پیمانکاران شهرداری شیراز را پیمانکاران خرد با مطالبات کمتر از یک میلیارد ریال تشکیل می دهند که پیش بینی می شود پرداخت دیون این پیمانکاران، بتواند کاهش حجم مطالبات بخش خصوصی و در نتیجه جبران عقب ماندگی بخشی از پروژه ها را در پی داشته باشد.

وی می‌گوید: همواره مجموعه شهرداری تلاش دارد تا قبل از پایان سال با تعدادی از پیمانکاران تسویه کند و این امر در دستور کار مدیران و کارشناسان قرار گرفته که به صورت جدی پیگیری شود.

این مقام شهرداری، مجموعه شهرداری را سیستمی متکی بر درآمد و هزینه می‌داند و می‌گوید: در شرایط موجود شهرداری شیراز به دلایل رکود ساخت و ساز، عدم پرداخت کامل و به موقع سهم شهرداری از مالیات بر ارزش افزوده، کاهش منابع مالی، ناتوانی بانک‌ها در پرداخت تسهیلات و همچنین عدم تعهد برخی دستگاه‌ها نسبت به پرداخت تعهدات مالی خود به شهرداری این مجموعه را با کمبود نقدینگی روبه‌رو کرده و به همین منظور قدری در پرداخت مطالبات با تأخیر مواجه شده‌ایم. (پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز)

دکتر محمدحسن اسدی

( سایت شهرداری ۳۳ – اخبار شهرداری شیراز )

دفتر ماده 33 خدمات شهرداری شیراز
کانال تلگرام شهرداری 33
صفحه اینستاگرام شهرداری 33
آدرس دفتر: ابتدای بلوار قدوسی شرقی از سمت زرهی، روبروی درب تیپ 37 زرهی، جنب آموزشگاه کنکور برترآدرس دفاتر ماده 33 شیراز

موارد جالب

لیست و آدرس داروخانه های شیراز

لیست داروخانه‌های منطقه ۱ شهرداری شیراز

در این مطلب می توانید لیست داروخانه های شیراز در منطقه یک شهرداری را مشاهده …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *