سه شنبه , ۱ خرداد ۱۳۹۷
خانه / اخبار / شهردار شیراز از طرح هوشمندسازی ترافیک شیراز خبر داد

شهردار شیراز از طرح هوشمندسازی ترافیک شیراز خبر داد

مهندس اسکندرپور اعلام کرد که طرح هوشمندسازی ترافیک شیراز از برنامه های محوری توسعه این کلانشهر است.

شهردار شیراز در مراسم تکریم و معاوفه معاون حمل و نقل و ترافیک که با حضور پلیس راهور شیراز، نایب رییس شورای شهر و جمعی از مدیران شهری برگزار شد با بیان اینکه حمل و نقل هوشمند از جمله برنامه های محوری برای توسعه شیراز است، گفت: ساخت پل و تقاطع مشکل شهر را به طور موقت رفع می کند، بنابراین باید در کنار این سخت افزارها به سمت مدیریت هوشمند ترافیک برویم.

هوشمندسازی ترافیک شیراز بخشی از پازلی است که برای هوشمند سازی شهر شیراز چیده ایم

شهردار شیراز افزود: اینکه معاون حمل و نقل و ترافیک باید تخصص IT یا ترافیک داشته باشد نیازمند بررسی های بسیاری بود اما معاون حمل و نقل و ترافیک باید هم با مطالعات حوزه ترافیک آشنا و هم نسبت به هوشمندسازی حمل و نقل شهری ذهن پویا و خلاق داشته باشد که مهندس زوربخش معاون جدید این دو ویژگی را توامان دارد.

وی با تاکید بر اهمیت جایگاه و نقش مطالعات جامع در حوزه حمل و نقل و ترافیک شهری افزود: خیلی اوقات می توان با مطالعات جامع تر شیراز را بهتر و مشکلات را کمتر کرد. به همین منظور درصدد هستیم با استفاده از متخصصین و پژوهش های دانشگاهی ملی و بین المللی، چشم اندازهای آتی حمل و نقل شیراز را تعریف کنیم.

استفاده از اوراق مشارکت در سیستم های حمل و نقل

شهردار شیراز خاطرنشان ساخت: تاکنون تنها برای تکمیل قطار شهری می توانستیم از اوراق مشارکت استفاده کنیم اما در بودجه ۹۷ تمهیداتی اندیشیده شده است که برای تمامی سیستم های حمل و نقل عمومی بتوانیم از ظرفیت فروش اوراق مشارکت استفاده کنیم.

مهندس اسکندرپور با اشاره به اینکه در حال حاضر اتوبوس به عنوان وسیله حمل و نقل ارزان قیمت توسط بسیاری از شهروندان مورد استفاده قرار می گیرد، عنوان کرد: با توجه به اینکه انتخاب استفاده از اتوبوس برای حمل و نقل شهری یک رفتار اجتماعی محسوب می شود باید برای آن اهمیت قائل شد.

لازم به ذکر است که مهندس اسکندرپور شهردار شیراز در حکمی دکتر مجتبی زوربخش را به سمت معاون حمل و نقل و ترافیک منصوب کرد. پیش از این نیز مهندس محمدرضا ناصری سرپرست معاونت حمل و نقل ترافیک بود. (پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز)

هوشمندسازی ترافیک شیراز

( سایت شهرداری ۳۳ – اخبار شیراز و شهرداری )

دفتر ماده 33 خدمات شهرداری شیراز
کانال تلگرام دفاتر ماده 33
صفحه اینستاگرام دفاتر ماده 33
آدرس دفتر: بلوار قدوسی شرقی، حدفاصل بلوار زرهی و کوچه 1 قدوسی، جنب آموزشگاه کنکور برترآدرس دفاتر پیشخوان شهرداری

موارد جالب

برج سازی روی گسل تهران

ساختمان سازی بایستی به مهندسین واجد صلاحیت سپرده شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *