سه شنبه , ۱ خرداد ۱۳۹۷
خانه / اخبار / ۱۹ پروژه عمرانی با اعتباری بالغ بر ۴۰۰ میلیارد تومان در شیراز فعال هستند

۱۹ پروژه عمرانی با اعتباری بالغ بر ۴۰۰ میلیارد تومان در شیراز فعال هستند

پروژه های عمرانی شیراز – اخبار شیراز – پروژه های عمرانی شهرداری شیراز – اخبار شهرداری شیراز – تقاطع سه سطحی امیرکبیر مطهری رحمت شیراز – شهردار شیراز – رئیس شورای شهر شیراز – شهردار شیراز

رییس شورای اسلامی شهر شیراز اعلام کرد هم اکنون ۱۹ پروژه عمرانی با اعتباری بالغ بر ۴۰۰ میلیارد تومان در شیراز مشغول فعالیت هستند که امسال حدود ۱۵۰ میلیارد تومان آن به بهره برداری خواهد رسید.

شهردار شیراز، رییس و جمعی از اعضای شورای شهر به اتفاق معاون فنی و عمرانی و رییس سازمان عمران شهرداری به منظور بررسی روند پیشرفت پروژه های عمرانی شهر و تکمیل آنها طبق برنامه زمان بندی از تقاطع سه سطحی «امیرکبیر- مطهری – رحمت» بازدید کردند.

تاکید شواری شهر شیراز بر اتمام پروژه های عمرانی شهرداری شیراز

رییس شورای اسلامی شهر شیراز در این بازدید با تاکید بر اینکه شورای شهر و شهردار اهتمام ویژه ای به تکمیل پروژه های نیمه تمام عمرانی دارند، گفت: هم اکنون ۱۹ پروژه عمرانی با اعتباری بالغ بر ۴۰۰ میلیارد تومان در شیراز مشغول فعالیت هستند که امسال حدود ۱۵۰ میلیارد تومان آن به بهره برداری خواهد رسید.

دستغیب افزود: علی رغم کمبود نقدینگی، رکود ساخت و ساز و کاهش درآمد، شهرداری شیراز هفته ای دو میلیارد تومان به پروژه های عمرانی تزریق می کند تا سرعت تکمیل پروژه ها افزایش یابد.

وی با بیان اینکه در کنار تکمیل پروژه های عمرانی، پروژه های دیگری نیز در شیراز آغاز می شود، گفت: طرح بازآفرینی محور زندیه با هدف احیای بافت تاریخی فرهنگی شیراز و رونق گردشگری این شهر در دستور کار مجموعه مدیریت شهری قرار دارد. این طرح شامل ۲۰ پروژه است که به صورت باغ، پارک و موزه در اختیار شهروندان قرار خواهد گرفت.

رییس شورای اسلامی شهر شیراز این نوید را به شهروندان داد که طبق زمان بندی پیش بینی شده در ۲۲ بهمن سالروز پیروزی انقلاب اسلامی چندین پروژه عمرانی کلیدی افتتاح و به شهروندان تقدیم می شود.

پیشرفت ۶۷ درصدی تقاطع سه سطحی امیرکبیر مطهری رحمت شیراز

دستغیب اضافه کرد: تقاطع سه سطحی «امیرکبیر- مطهری – رحمت» از پروژه های شاخص شهرداری شیراز است که تاکنون ۶۷ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است و با رفع مشکل تملک املاک مورد مسیر آن، پروژه با سرعت بیشتری پیش خواهد رفت.

لازم به ذکر است که در حال حاضر ۹۷ درصد از بودجه عمرانی سال جاری شهرداری شیراز به تکمیل پروژه های نیمه تمام عمرانی اختصاص یافته است. تکمیل پروژه تقاطع سه سطحی «امیرکبیر- مطهری – رحمت» به دلیل موقعیت مکانی خاص خود که در ورودی شهر شیراز از سمت بوشهر واقع شده، برای مجموعه شهرداری و شورای شهر از اهمیت بالایی برخوردار است که افتتاح آن تحول بزرگی در بازگشایی و تسهیل ترافیک ورودی شهر شیراز، بلوار امیرکبیر و بلوار رحمت ایجاد می کند.

تقاطع امیرکبیر مطهری رحمت پروانه ای شکل بوده و دارای هفت پل می باشد

این پروژه سه سطحی پروانه‌ای شکل با هفت پل و مجموع طول پنج کیلومتر، در حال حاضر از جمله بزرگترین پروژه های عمرانی شهر شیراز است که از نظر ابعادی شش برابر تقاطع بصیرت (پل معالی آباد) و دو برابر تقاطع میدان معلم است. پروژه سه سطحی مطهری- امیرکبیر- رحمت با هدف تکمیل یکی از شریان‌های اصلی رینگ درون شهری شیراز، روان سازی ترافیک، افزایش ایمنی تردد در کمربندی و کاهش زمان سفرهای درون شهری در حال ساخت است. عملیات عمرانی این تقاطع پل به گونه‌ای بوده که تاکنون خیابان امیرکبیر که یکی از محورهای اصلی شهر شیراز است مسدود نشده و تردد خودروهای عبوری در آن جریان دارد. (پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز)

تقاطع سه سطحی امیرکبیر مطهری رحمت

( پروژه های عمرانی شهرداری شیراز – تقاطع سه سطحی امیرکبیر مطهری رحمت )

( سایت شهرداری ۳۳ – اخبار شیراز )

دفتر ماده 33 خدمات شهرداری شیراز
کانال تلگرام دفاتر ماده 33
صفحه اینستاگرام دفاتر ماده 33
آدرس دفتر: بلوار قدوسی شرقی، حدفاصل بلوار زرهی و کوچه 1 قدوسی، جنب آموزشگاه کنکور برترآدرس دفاتر پیشخوان شهرداری

موارد جالب

دکتر محمدحسن اسدی

راه اندازی سامانه جامع اطلاعاتی سرمایه گذاری شیراز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *