جمعه , ۳۱ فروردین ۱۳۹۷
خانه / اخبار / افزایش تعداد واگن های مترو در شیراز

افزایش تعداد واگن های مترو در شیراز

معاون توسعه عمران شهری و روستایی وزیر کشور از افزایش تعداد واگن مترو شیراز خبر داد.

دلیل افزایش تعداد واگن مترو شیراز

مهندس محمد علی افشانی پروژه قطار شهری شیراز را در مقایسه با قطار شهری سایر کلانشهرها از نظر طول و ایستگاه های مورد بهره برداری یک پروژه شاخص قلمداد و بیان کرد: به دلیل میزان مناسب بهره برداری از مترو شیراز، واگن های بیشتری به این کلان شهر تحویل داده می شود.

معاون توسعه عمران شهری و روستایی وزیر کشور افزود: میزان توزیع قطارهای مترو بین کلانشهرهای کشور رقابتی و بر اساس میزان کیلومتر به بهره برداری رسیده است. این امر موجب رقابت بین کلانشهرها برای سرعت بخشیدن به تکمیل و بهره برداری از خطوط مترو می باشد.

وی با بیان اینکه در اسفندماه سال ۹۵، ۷۷۰ میلیون دلار فاینانس برای تکمیل مترو شیراز مصوب شده است، عنوان کرد: هم اکنون شهرداری شیراز به جد پیگیر دریافت این فاینانس است.

مهندس افشانی در این آیین از تخصیص پنج هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان بودجه دولت در سال آینده برای حمل و نقل عمومی خبرداد و گفت: ۵۰ درصد از این بودجه باید در زمینه مترو هزینه شود. سهم شیراز از بودجه مصوب برای توسعه حمل و نقل عمومی ۵۰۰ میلیارد تومان است که ۲۵۰ میلیارد تومان آن را دولت به صورت بلاعوض می دهد.

معاون توسعه عمران شهری و روستایی وزیر کشور اختصاص بودجه برای توسعه حمل و نقل عمومی را فرصتی مناسب برای نوسازی و بهسازی ناوگان اتوبوسرانی و تاکسیرانی دانست و اظهار کرد: با توجه به کمک بلاعوض ۵۰ درصدی دولت، کلانشهرها علی الخصوص شیراز باید برای استفاده از این فرصت تلاش خود را بکنند. (پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز)

نقشه مترو شیراز

( سایت شهرداری ۳۳ – اخبار شیراز )

دفتر ماده 33 خدمات شهرداری شیراز
کانال تلگرام شهرداری 33
صفحه اینستاگرام شهرداری 33
آدرس دفتر: ابتدای بلوار قدوسی شرقی از سمت زرهی، روبروی درب تیپ 37 زرهی، جنب آموزشگاه کنکور برترآدرس دفاتر ماده 33 شیراز

موارد جالب

لیست و آدرس داروخانه های شیراز

لیست داروخانه‌های منطقه ۱ شهرداری شیراز

در این مطلب می توانید لیست داروخانه های شیراز در منطقه یک شهرداری را مشاهده …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *